6 Ücretsiz Grafik Tasarlama Programı


Günümüzde grafik tasavvur ustalaşmış bir uğraş olmanın yanında birçok insan için de hobi olarak düşünülüyor. Profesyonel grafik tasarımcıları yaygın olarak ücretli programlar kullanıyor sadece profesyonel grafik tasarıma yeni başlayan yada grafik tasarımı bir hobi olarak görenler için bu programların ücretleri bir fazlaca yüksek. Aynı zamanda ücretli grafik tasarım programları yeni başlayanlar için fazla komplike ve detaylı olabiliyor. Bu nedenle birçok kişi parasız grafik tasarım programlarına yöneliyor.
6 Ücretsiz Grafik Tasarlama Programı

Ancak ortalıkta dolaşan o denli fazla grafik tasarım programı var ki aralarından en doğru seçimi yapmak bir hayli zor. İşte ikimiz de şu sebeple en iyi 5 parasız grafik tasarım programını sizin için derledik. Yazının nihayetinde da grafik tasarım konusunda oldukca işinize yarayacak ve çok seveceğiniz bir bonus bıraktık. Keyifli okumalar. Ayrıca en iyi grafik tasavvur programları hakkındaki yazdığımız öteki yazımız için blog yazımıza göz atabilirsiniz.

1. Inkscape - Ücretsiz Grafik Tasarımı

6 Ücretsiz Grafik Tasarlama Programı

Kullanabileceğiniz Platformlar: Windows/Linux/Mac

Eğer Adobe Illustrator veya CorelDraw’a ücretsiz bir alternatif arayışındaysanız Inkscape sizin için doğru seçim olacaktır. Özellikle vektör grafik tasarımları mevzusunda bu program içerisinde aradığınız neredeyse tüm özelliklere ücretsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca Inkscape resmi web sitesi içinde bulunan tahsil videoları ile programı nasıl kullanacağınızı öğrenebilir, kendinizi hızla geliştirebilirsiniz.

2. Gimp - Ücretsiz Grafik Tasarımı

6 Ücretsiz Grafik Tasarlama Programı

Kullanabileceğiniz Platformlar: Windows/Linux/Mac

Gimp parasız grafik tasavvur programları içinde en çok tercih edilen programlardan biri. Gimp’i öteki programlardan ayıran en önemli özelliği aleni kaynak kodlu olması ve bu sayede sürekli geliştirilerek değişik sürümlerle kullanıcıya farklı deneyimler sağlayabiliyor olması. Özellikle arayüz olarak sunduğu edinim ile kullanıcılar için vazgeçilmesi güç bir tecrübe sunduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Adobe Photoshop arayüzüne alışkın olan kullanıcılar için de hususi bir sürümünün olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

3. Daz Studio - Ücretsiz Grafik Tasarımı

6 Ücretsiz Grafik Tasarlama Programı

Kullanabileceğiniz Platformlar: Windows/Mac

Eğer grafik tasarım mevzusunda 2 boyutun sınırlarını aşmak ve 3 boyutlu grafik tasarımlar yapmak istiyorsanız Daz Studio bu ihtiyacınız olan şeyi tam anlamıyla karşılayacak. Öncelerde 249$’lık bir satış fiyatı ile kullanıcıya sunulan Daz Studio programına şimdi tahsil videoları ile beraber parasız bir biçimde sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda site içinde ücretli bir şekilde sunulan hazır 3 boyutlu taslakları alarak bu taslaklar üzerinde de çalışabilirsiniz.

4. Vectr - Ücretsiz Grafik Tasarımı

6 Ücretsiz Grafik Tasarlama Programı

Kullanabileceğiniz Platformlar: Online/Windows/Linux/Mac/Chromebook

Online yada masaüstü programı ile kullanabileceğiniz Vectr özellikle vektörel çizim programları içinde en rahat ve en fazlaca tercih edilen ücretsiz vektör çizim programı olarak gösteriliyor. Sunduğu zengin imkanlar ve basit kullanımı ile yeni başlayanlardan ustalaşmış grafikerlere kadar geniş bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor. Özellikle simge, logo, illüstrasyon, ikon gibi grafik tasarımın önemli kısımlarında sunduğu özellikler ile sizi fazlasıyla doygunluk edeceğini söyleyebiliriz.

5. Easel.Ly - Ücretsiz Grafik Tasarımı

6 Ücretsiz Grafik Tasarlama Programı

Kullanabileceğiniz Platformlar: Online

Infografikler artık günümüz dijital pazarlamasının en yaygın kullanılan araçlarından biri. Özellikle grafik tasarıma yeni merak sarmış biriyseniz kesinlikle yönelmeyi düşünebileceğiniz bir alan bulunduğunu söyleyelim. Easel.Ly online ve akıcı kullanımıyla işinizi çabucak ve kolayca yapmanızı sağlayacaktır.

6. Canva - Ücretsiz Grafik Tasarımı

6 Ücretsiz Grafik Tasarlama Programı

Kullanabileceğiniz Platformlar: Online

Canva online grafik tasavvur ve resim tertip programı. Sosyal medya görsellerinden yüksek çözünürlüklü poster tasarımlarına kadar oldukca geniş bir yelpazeye haiz taslakları, basit kullanması ile Canva bu alanda dünyanın en iyi ücretsiz online grafik tasavvur programı. İçerisinde oldukca profesyonel görseller oluşturabileceğiniz araçların yanı sıra oldukca düşük ücretlerle sahip olabileceğiniz araçlar ve taslaklar da bulunmaktadır. Canva’nın en güzel özelliği görsellere yüksek çözünürlükte ve formatta kolayca indirebiliyor olmanız. Aynı zamanda sitenin Türkçe desteği bulunduğunu da belirtelim.

 

 

Eğer yazımızı yararlı bulduysanız paylaşmayı unutmayın. En kaliteli ve öğretici içeriklerden haberdar olmak istiyorsanız mail listemize de kaydolabilirsiniz. (Merak Etmeyin! Biz de spam mailleri sevmiyoruz ve size lüzumsuz hiçbir mail göndermeyeceğiz.)

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz