30 bin adayın sınav yerleri değiştirildi YKS'ye girecek öğrenciler perişan durumda !


ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, "YKS'ye müracaat yapan 2 milyon 437 bin 119 adayımızdan 29 bin 603'ünün sınav yerleri, talepleri üzerine değiştirildi" açıklamasını yaptı.
30 bin adayın sınav yerleri değiştirildi YKS'ye girecek öğrenciler perişan durumda !

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Aygün, ÖSYM olarak Yükseköğretim Kurumları Sınavı ve Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'na başvuranlardan, atandıkları imtihan merkezinin bulunduğu ilden farklı ilde ikamet etmek zorunda kalan ve bu nedenle imtihan merkezi değişikliği yapmak isteyenlerin taleplerinin 29 Mayıs'ta alındığını söyledi.

YKS'ye başvuran adayların atamalarının, alakalı sınava başvurularında birinci sırada tercih ettikleri imtihan merkezlerine yapıldığını belirten Aygün, şu bilgileri verdi:

"Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle atandıkları sınav merkezinin bulunduğu ilden değişik bir ilde ikamet etmek zorunda kalan ve bu nedenle imtihan merkezi değişikliği yapmak isteyen adayların imtihan merkezi değişiklik talepleri, 29 Mayıs'ta alındı. Bu kapsamda YKS'ye başvuru meydana getiren 2 milyon 437 bin 119 adayımızdan 29 bin 603'ünün sınav yerleri, talepleri üzerine değiştirildi. Aynı durumdaki 6 bin 250 MSÜ adayının da sınav merkezi değişim talepleri yerine getirildi."

Hatalı muamele icra eden adaylara imkan tanındı

Aygün, YKS'ye kaydını yapan ancak sınavı başvuru işlemlerinde hatalı yada eksik muamele yapmaları nedeniyle başvurularını tamamlayamayan adaylar için de 4 Haziran'da yeni imkan sağlandığını hatırlatarak, "Bu kapsamda 4 Haziran'da hatalı işlemleri sebebiyle başvurularını tamamlayamayan adaylara yönelik verilen yeni imkanla beraber 3 bin 894 aday, YKS'ye girme hakkı elde etti" diye konuştu.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz